Neden NOTARAD

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerinin üstün ve benzersiz özellikleri hakkında bilgiler...

Neden NOTARAD

Sac panel veya çelik panel veya petek diye bilinen alışagelmiş diğer radyatörlere göre çok fazla üstün özelikleri olan Alüminyum Radyatör, Yeni Nesil Radyatördür.

Yeni Nesil radyatör NOTARAD; alışagelmiş diğer radyatörlere göre daha verimli, daha güvenli, daha sağlam, çevreye daha duyarlı ve daha fazla ısınma tasarrufu gibi üstün özelliklerinin yanısıra daha estetik görümü, daha fazla hijyenik olması, daha hafif olması, modüler özelliği ve montaj kolaylığı ile yaşam alanlarının konforunu arttırır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörleri; dekoratif ve estetik tasarımı, farklı renk seçenekleri ve zarif çizgileriyle yaşam alanlarınıza sıcak ve sanatsal dokunuşlar yapmanızı sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerinin toplam ısınma giderlerinde önemli oranda tasarruf sağlamasının yanısıra sürekli ve yüksek performansı, sağlamlığı ve kullanım kolaylığı gibi üstün özellikleri sayesinde sahip olma ve kullanım maliyeti, alışagelmiş diğer radyatörlere kıyasla çok daha azdır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler; konfor ve tasarrufu, bir arada ve eş zamanlı sunarak yaşam alanlarını "mutluluğa" dönüştürür.

Doğal gaz tüketimini azaltarak ısınma maliyetini % 25 -30 düşürür.

Radyatörlerin çalışma prensibi, doğal gazdan sağlanan enerji ile radyatörün içindeki suyun ısıtılarak ortamın ısıtılmasına dayanır.

Isıtma sistemi ve radyatörün içindeki su miktarı, ne kadar fazla ise bu su miktarını ısıtmak için gerekli olan doğal gaz miktarı da o kadar fazla olur.

Alüminyum radyatörün içinde daha az su bulunması nedeniyle bu miktar suyun ısıtılması için daha az doğal gaz kullanılır. Aynı miktardaki ısı, daha az su ile transfer edildiğinden daha az doğal gaz tüketilir ve daha fazla maliyet faydası sağlanır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin 1 diliminde 0,30 litre su (1 metre tülde yaklaşık 3,75 litre su) bulunurken, çelik radyatörün 1 metre tülünde ise 6,80 litre su vardır. Böylece; Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin kullanıldığı ortamlarda gerekli oda sıcaklığı için daha düşük su sıcaklığına ihtiyaç duyması nedeniyle doğal gaz tüketimi azalır.

Radyatör imalatında kullanılan malzemeler (çelik, sac, demir, alüminyum vs.) arasında ısı iletimini en iyi sağlayan (ısı iletkenliği çeliğe göre 4 kat fazla), daha çabuk ısınabilen ve dış ortamdaki ısı değişimlerine daha çabuk uyum gösteren malzeme, alüminyumdur.

Alüminyum radyatörler; daha çabuk ısınıp, daha geç soğuyarak ortam ısısını uzun süre korur.Böylece; Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler  doğal gaz tüketimini azaltır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, daha düşük sıcaklıklarda bile fazla ısı üretimi ve ıs verimliliği sağladığı için ortamın daha çabuk ısınmasını sağlayarak doğal gaz tüketimini azaltır ve daha kısa sürede daha az doğal gaz kullanarak ortamı daha az maliyetle ısıtır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, düşük yakıt tüketimi ve yüksek ısı verimliği ile alışagelmiş diğer radyatörlere kıyasla daha az doğal gaz tüketilmesini ve dolayısıyla ortamın daha az maliyetle ısınmasını sağlar.

Isı kaybını engeller.

Alüminyum Radyatör; ısıyı, daha az ışınım (radyasyon) ve daha fazla taşınım (konveksiyon) ile ortama yayar. Böylece; ortam daha çabuk ısınır, istenilen sıcaklıklar kısa sürede elde edilir, ısı kaybı olmaz ve bunun sonucunda doğal gaz tüketimi azalır.

Alışılagelen radyatörlerde (sac panel veya çelik panel) su, ön ve arka dış yüzeylerde dolaşır. Yüzey sıcaklığı yüksek olduğundan radyasyon (ışıma) ile ısı transfer olur. Yani güneşi görünce ısınıp, görmediğimizde üşüdüğümüz durum gibidir. Isı, çarptığı yüzeye enerjisini bırakır.

Radyatörün veya panelin arka yüzeyi duvara dönük olduğu için radyatör sadece duvarı ısıtır ve mekânın sıcaklığına faydası olmaz. Panelin ön yüzeyinin olduğu kısımlara konulan ev eşyaları, radyatör veya panelden çıkan ısıyı emer ve ısı verimliliğini azaltır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin daha fazla taşınım yoluyla ısıyı yayması nedeniyle bu radyatörlerin önüne herhangi bir şey konulsa dahi üşüme görülmez ve ortamın sıcaklığı olumsuz etkilenmez.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerde su, ortadaki su kanallarının içinde taşındığı için yüzey sıcaklığı düşük ve su kanalları daha sıcaktır. Isı, su kanallarından havaya taşınım ile aktarılır. Isınan hava yükselir ve yerini ortamdaki soğuk hava doldurur. Bu şekilde ısı, ortamın her yerine ulaşarak konfor şartlarını sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin üst formunda bulunan kanallar, ısınan havayı, mekâna yönlendirerek süratli ve homojen ısınmayı sağlar.

Daha konforlu ve estetik mekânlar yaratır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, estetik tasarımı ve zarif çizgileriyle yaşam alanlarınıza sıcak ve sanatsal dokunuşlar ile daha fazla konforlu ve dekoratif mekânlarda yaşamanızı sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, istediğiniz renkte ve hatta her dilim, istediğiniz farklı renklerde olabilir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin oval hatları ve zarif çizgileri, farklı ortamlarla her türlü tasarıma uygundur.

Duvarları ve perdeleri kirletmez ve is ve toz tutması engeller.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, daha düşük ısı değerlerinde çalışabildiği için diğer radyatörlerin aksine duvarları ve perdeleri kirletmez, is ve toz tutmasını engeller.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, ortamın daha temiz ve hijyenik olması sağlar.

Temizliği kolaydır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin modüler özelliği sayesinde gerektiğinde her dilimin temizliği çok kolaydır.

Modüler dilim özelliği sayesinde istenilen dilim sayısı kullanılabilir.

Sabit ölçülerde ve bölünemez şekilde satılan alışagelmiş diğer radyatörlerin aksine Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerde, ihtiyaç duyulan dilim sayısı kullanılabilir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörde kullanılan nipelli birleşim teknolojisi sayesinde montaj öncesi, montaj esnası ve montaj sonrasında istenilen ebatlara göre dilim eklenebilir veya azaltılabilir.

Sadece hasarlı dilim değiştirilebilir.

Alışagelmiş diğer radyatörlerde, her hangi bir hasar olması durumunda bütün panelinin değiştirilmesi ve yeni bir panel alınması zorunludur.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin modüler dilim özelliği sayesinde ise sadece hasarlı dilimin değiştirilmesi yeterli olup yeni bir radyatör alınmasına gerek yoktur.

Çevrenin korunmasına destek verir.

Alüminyum radyatörler, %100 geri dönüşümlü alüminyumdan üretildiği için Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatör kullanılarak, çevrenin korunmasına destek verilir.

Çocuklarınız için tehlikeleri ortadan kaldırır.

Alışagelmiş radyatörler, keskin kenarlı olup örneğin emekleyen veya yeni yürümeye başlayan bebeklerin çarpası halinde bebeklerin yaralanmasına yol açabilir.

Öte yandan; Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin oval hatları, bu tehlikeyi ortadan kaldırır.

Korozyona ve Oksidasyona uğramaz.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, korozyona ve oksidasyona uğramaz. Böylece; alışagelmiş diğer radyatörlerde görülen korozyon veya paslanma veya oksidasyon etkisiyle ortaya çıkan bakterilerin oluşması engellenir ve ortamın daha fazla hijyenik olması sağlanır.

Daha az yer kaplar ve yer kazanımı sağlar.

Bir radyatör; aynı ısıyı, aynı şartlarda, ne kadar az yüzeyle verebiliyorsa ısıl tasarımı o kadar iyidir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin özel kanat yapısı, baca vazifesi görmekte olup ısıtma yüzeyini arttırarak, ısı transferinin en yüksek seviyede gerçekleşmesini sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin benzersiz tasarımı ve diğer radyatörlere göre dilim başına m2 ısı yüzeyinin fazla olması da daha az dilim kullanılarak yer kazanımı sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin boyuna kullanılan modelleri, dar alanda aynı ısı verimini ve ısı kalitesini sağlayarak kullanıldığı alanlarda yer kazanımı sağlar.

İnce çizgileri ve tasarımı sayesinde Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, alışagelmiş diğer radyatörlerin aksine daha az yer kaplar.

Hafif ve montajı kolaydır.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin, diğer radyatörlere kıyasla 3 kat daha hafif olması (alüminyumun özgül ağırlığı 2,7 kg / dm3 ve çeliğin özgül ağırlığı ise 7,8 kg / dm3), NOTARAD Alüminyum Radyatörlerinin hem daha kolay taşınmasını hem de daha kolay monte edilmesini sağlayarak montaj süresini azaltır.

Örneğin; 10 dilim ve 100 mm enindeki bir alüminyum radyatör, 1 kişi tarafından taşınabilir ve 1 kişi tarafından montajı yapılabilir. Öte yandan; aynı ısı gücünü veren diğer radyatörler için hem taşımak hem de montaj için en az 2 kişi gereklidir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin hafif olması, bina üzerindeki yükü azaltarak olası deprem durumunda daha güvenlikli bina imkânı sağlar.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörün bağlantı ve taşıyıcı parçalarının montajı kolay olup montaj esnasında duvarlara hasar vermez.

Çabuk teslimat.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, siparişi takiben 1 gün içinde teslim edilir.

10 yıl garanti.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, 10 yıl garantili olup ürünlerin ısıl güçleri, ısı bilimi konusunda dünyanın en itibarlı üniversitesi olan Milano Polytechnic tarafından EN 442 normlarına uygun olarak ölçülmüştür.

EN UNI ISO 9001:2000 güvencesi altında üretilen Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, CE sertifikasına sahiptir.

Sağlam ve Uzun Ömürlü.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, alışagelmiş diğer radyatörlere (sac panel veya çelik panel) göre üç kat daha uzun ömürlüdür.

Otomatik hava tahliye cihazının (purjör) kullanılması durumunda, Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin kullanım ömrü 30 seneye kadar çıkabilir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörler, katodik koruma ve 5 farklı boyama sayesinde korozyona karşı mukavemetlidir ve hiçbir şekilde okside olmaz.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerdeki su kanallarının 2,5 cm olması, sirkülasyonu hızlandırdığı için olası kanal tıkanmalarını önler.

Yüksek katlara suyun çıkması için kullanılan yüksek basınç nedeniyle, alt katlardaki ısıtma sistemi, bu yüksek basınçtan olumsuz etkilenebilir. Öte yandan; üretiminde kullanılan ileri üretim teknolojisi sayesinde Yeni Nesil NOTARAD Alüminyun Radyatörler, su basıncının yükselmesinden olumsuz etkilenmez ve yüksek basınçta (20 Bar ve üstü) bile sorunsuz çalışabilir.

Yeni Nesil NOTARAD Alüminyum Radyatörlerin kaynaksız tasarımı, ürünlerin daha dayanıklı olmasını sağlar.